Skip to Content

(Polski) Jak chronimy Twoje historie (How we protect your stories)

Miliony autorów używają Wattpada, aby udostępniać swoje opowieści oraz pomysły całemu światu. Ci autorzy, spędzający mnóstwo czasu na dopieszczaniu opowiadań nie tylko polegają na wsparciu globalnej społeczności, ale także na zabezpieczeniach, które wprowadziliśmy w celu ochrony ich treści. Jesteśmy głęboko zaangażowani w ochronę pracy pisarzy zarówno na Wattpadzie, jak i poza nim. Oto lista aktualnie stosowanych środków. Nieustannie badamy sposoby ulepszania naszego podejścia, aby zapewnić ochronę i bezpieczeństwo naszej wspaniałej społeczności Wattpada.

Na Wattpadzie:

  • Usuwamy użytkowników/konta, którzy kradną treści
  • Akceptujemy i zajmujemy się oficjalnymi zgłoszeniami DMCA od włascicieli praw autorskich
  • Akceptujemy i weryfikujemy zgłoszenia naruszeń praw autorskich wydanych książek (na przykład serii o Harrym Potterze).

Poza Wattpadem:

  • Wykorzystujemy dostępną technologię, zasady i rozwiązania prawne, aby uniemożliwić piratom uzyskanie dostępu do historii na Wattpadzie.


Niestety internet uniemożliwia całkowite zapobieganie naruszaniu praw autorskich. Jesteś jednak automatycznie chroniony prawem autorskim w momencie umieszczenia stworzonego przez siebie dzieła. Nie musisz rejestrować go w biurze praw autorskich, aby było chronione prawem, chociaż może to być przydatne. Jako właściciel praw autorskich do swojego opowiadania masz prawo do przesłania żądania usunięcia treści zgodnie z ustawą DMCA (Digital Millennium Copyright Act) w dowolnej witrynie, w której uznasz, że Twoje prawo autorskie zostało naruszone.

Aby dowiedzieć się, jak zgłosić witrynę, która Twoim zdaniem kradnie Twoje treści, zapoznaj się z naszym artykułem Zgłaszanie naruszenia praw autorskich.

Zalecamy również sprawdzenie naszego bota wsparcia, gdy szukasz szybkich odpowiedzi! Naszego bota można znaleźć, klikając ikonę w prawym dolnym rogu Centrum pomocy (https://support.wattpad.com/hc/en-us), lub przechodząc do Ustawień > Centrum pomocy w aplikacji.

Was this article helpful?
0 out of 0 found this helpful

Comments

Article is closed for comments.